Čarovná rozprávka s omaľovánkou od Moniky Jalakšovej

Začínajúca autorka Monika Jalakšová, ktorej už vyšla zbierka poviedok Na ceste za pralinkami, tento rok poteší malých čitateľov. Na knižný trh práve prichádza jej druhá kniha –  rozprávka Zázračné jazierko.

Príbeh o Jurkovi a vodnej víle  

Zázračné jazierko je výnimočné nielen liečivou vodou, ale aj čarovným Vodným mestom, ktoré sa pod ním nachádza. Jedného dňa z jazierka zmizne voda a na jeho dne zostanú len pohádzané smeti. Malý Jurko, ktorý trávi na brehu jazera veľa času, sa skamaráti s vílou z Vodného mesta. Spolu sa pokúsia zachrániť vodu z jazera aj s kráľovstvom, ktoré je pod ním ukryté. Či sa im to podarí a kto im pri tom pomôže sa dozviete, keď sa do rozprávky začítate.zazracne-jazierko

 

Ako e-kniha aj omaľovánka

Rozprávku môžete pre dieťa zakúpiť vo forme e-knihy alebo ako tlačenú verziu v podobe omaľovánky s rozprávkou. Príbeh dopĺňajú čierno-biele obrázky na vymaľovanie, ktoré si dieťa môže vyfarbiť podľa svojej fantázie alebo sa inšpiruje farebnými obrázkami na konci knižky od Márie Balážovej. Omaľovánku môžete práve teraz získať v predpredaji za výhodnejšiu cenu. Z tlačiarne vyjde koncom novembra a iste poteší deti ako pekný vianočný darček od Ježiška.

Úryvok:

Starká mala malého suseda Jurka. Chlapec s vláskami žltými ako slnko a nebíčkovými očami často sedával pri jazierku. Jedného dňa sa udialo čosi zvláštne. Vzduchom pri jazierku sa nieslo tiché mrmlanie. Chlapčisko to hneď zvestovalo našej starkej.

„Suseda naša, viete, že pod tým naším jazierkom voľakto rozpráva?“

Starká naša len krútila hlavou.

„Ale Jurko, nerozprávaj také veci! Ako niekto môže rozprávať pod jazierkom? To nie je možné!“

Chlapec si sadol na stoličku. Hompáľal nohami a opakoval jej to stále dookola. Starká to nikomu nepovedala. V noci, keď nemohla spať, stále nad tým rozmýšľala. Prečo by to len tak hovoril? Chodí tam každý deň, vysedáva pri kraji jazierka. Niečo na tom musí byť …

Kde sa dá knižka kúpiť? 

Rozprávku Zázračné jazierko si môžete zakúpiť vo vydavateľstve Elist v tlačenej podobe alebo ako e-knihu.

 

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.