Na ceste za pralinkami

na cetse za pralinkamiZbierka poviedok Na ceste za pralinkami je prvotinou začínajúcej slovenskej autorky Moniky Jalakšovej. Zbierka sa skladá z piatich poviedok. Hlavnými hrdinkami príbehov sú mladé ženy, ktoré sa stretávajú s každodennými starosťami i radosťami, riešia rozličné problémy, či už vo svojom partnerskom vzťahu, v rodine alebo sa snažia pomôcť priateľkám. Ako pozitívne hodnotím výber tém, ktoré nie sú všetky ,,na jedno kopyto“ a každá z poviedok sa sústreďuje na niečo iné.

Väčšinu poviedok tvoria rozhovory hlavných postáv, takže kto nemá rád siahodlhé opisy a dáva prednosť živej konverzácii, určite si príde na svoje. Dej je jednoduchý, čo je však u poviedok žiadúce. Zo všetkých poviedok má najviac oslovila tá najdlhšia s názvom ,,Stretávka“, ktorá na pozadí jedného stroskotaného vzťahu zo školských lavíc dokáže vyrozprávať aj drobné ,,minipríbehy“ ostatných spolužiakov, ktorí sa po rokoch stretávajú. Pozitívne hodnotím aj použitie slangových a hovorových slov, ktoré nepôsobia strojene a oživili dialógy.

Reakcie niektorých postáv sa mi zdali v daných situáciách zvláštne, ale celkový dojem z knižky je pozitívny. Zbierka osloví najmä čitateľky, ktoré obľubujú ľahké a pohodové čítanie ,,do kabelky“.

Názov knihy: Na ceste za pralinkami

Meno autora: Monika Jalakšová

Vydavateľstvo: SB Press

Počet strán: 87

Dátum vydania: 2015

ISBN: 978-80- 89395-29-3

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.