Máte chuť na slovenské sci-fi? Prečítajte si štyri skvelé poviedky!

Spektrum Fantázie sa už niekoľko rokov zameriava na podporu talentovaných ľudí a umeleckých textov slovenskej fantastiky. Tentoraz vydalo krásne ilustrovanú Malú antológiu sci-fi poviedok, ktorú si čitatelia môžu stiahnuť zadarmo.

V antológii rezonujú známe mená

Elektronická zbierka Malá antológia sci-fi poviedok obsahuje štyri rýdzo slovenské vedecko-fantastické poviedky. Ich autori, Ivana Molnárová Dubcová – víťazka Fantasy Award a pravidelne bodujúca  v Cene Fantázie, Marek Brenišin – víťaz ceny Béla za najlepšiu hororovú poviedku roka 2017, Marek Čabák – pravidelne sa umiestňuje v TOP 10 v súťaži Ohnivé pero, jeho poviedka Špajza bola publikovaná v antológií Moderná Urban Fantasy a Lenona Štiblaríková – víťazka ceny OZ Fantázia pre najlepšiu fantasy poviedku 2017 a zároveň autorka kníh ako Prehnité mesto, Astrálny pútnik, a ďalších, vás pozývajú na neopakovateľnú jazdu svetom vedy a techniky.

Nechýbajú krásne ilustrácie

Projekt vznikol v spolupráci s vydavateľstvom Rogerbooks, internetovým portálom Fantasy-svet.sk a vedecko-fantastickým webom Sci-fi.sk. O ilustrácie sa postarali talentovaní ilustrátori Jakub Kadera – víťaz ilustrátorskej súťaže Svet na tvoj obraz v kategórií Sci-fi 2017, Martin Cuco Luciak – autor obálok kníh Kladivák, Krajina Kanibalov a ďalších, Ladislav Dlhý – 2.miesto ilustrátorskej súťaže Svet na tvoj obraz v kategórií Sci-fi 2017 a Vangarrett – víťaz ilustrátorskej súťaže Svet na tvoj obraz v kategórií Sci-fi 2016.

Nechajte sa pozvať na vedecko-fantastické dobrodružstvo s nádychom modernej slovenskej klasiky. Spolu s hlavnými hrdinami sa budete brodiť bežnými spoločenskými témami, riešiť zamotané životné situácie, bojovať za správnu vec a naplno si užívať. Do čítania sa môžete pustiť hneď teraz. Antológiu si zadarmo stiahnete tu.

 

Riadim sa podľa hesla – koľko kníh prečítaš, toľkokrát si človekom. Mám rovnako rada odbornú literatúru aj beletriu. Verím, že každá kniha v sebe nesie nejaké posolstvo, a preto sa v nich rada vŕtam a čítam medzi riadkami. Zaujímajú ma aj témy tvorivého písania a self-publishingu, keďže sama píšem a publikujem vlastné príbehy.