Najčítanejšie články v roku 2020: Vyhrávajú rady o písaní od Stephena Kinga

Teším sa, že rok 2020 je už za nami. Hádam ten ďalší bude o niečo lepší a život sa začne postupne vracať do normálu. Všetko dobré v Novom roku!

Tu je prehľad piatich článkov, ktoré vás v uplynulom roku najviac zaujali.  

1. Inšpiratívne myšlienky a rady o písaní od Stephena Kinga

Desať zaujímavých myšlienok o spisovateľskom remesle pochádza z knihy O písaní, ktorú majster hororu napísal pre svojich fanúšikov a začínajúcich autorov.

2. Ako sa zbaviť zlozvykov? Namiesto predsavzatí sa zamerajte na zvyky

Kniha Sila zvyku od Charlesa Duhigga je jednou z najlepších motivačných kníh, aké som čítala. Neponúka naivné návody, ako zo seba spraviť majstra sveta. Namiesto toho vysvetľuje, ako sa zbaviť starých zlozvykov a vytvoriť pozitívne návyky, ktoré zlepšia kvalitu života.

3. Stephen King o písaní niečo vie a neváha sa o to podeliť

V knihe O písaní Stephen King vtipne i dojímavo opisuje svoj životný príbeh a cestu k medzinárodnému úspechu. Zároveň poskytuje množstvo dobrých rád a postrehov, ako sa zdokonaliť v písaní beletrie.

4. A okraje máš kde? O vzdelávaní detí, ktoré žijú na okraji nášho záujmu

Novinár Juraj Čokyna strávil dva roky vzdelávaním rómskych detí v rámci programu Teach for Slovakia. Zážitky a postrehy spísal do knihy, v ktorej okrem iného vysvetľuje, prečo sa deťom z vylúčených komunít nedarí uniknúť zo začarovaného kruhu chudoby.

5. Dorianova kliatba: Ženy s jazvami vyzerajú ako príšery

Slovenská spisovateľka Michaela Ella Hajduková sa podujala na vlastné spracovanie Portrétu Doriana Graya, ktorého autorom je Oscar Wilde. O tom, prečo Dorianova kliatba nedopadla práve najlepšie si môžete prečítať v recenzii.

Zaujíma vás, ktoré články boli najobľúbenejšie v iných rokoch?

Riadim sa podľa hesla – koľko kníh prečítaš, toľkokrát si človekom. Mám rovnako rada odbornú literatúru aj beletriu. Verím, že každá kniha v sebe nesie nejaké posolstvo, a preto sa v nich rada vŕtam a čítam medzi riadkami. Zaujímajú ma aj témy tvorivého písania a self-publishingu, keďže sama píšem a publikujem vlastné príbehy.