Najčítanejšie články v roku 2021: Písanie románu obsadilo prvé miesto

Rok 2021 je za nami a toto sú príspevky, na ktoré ste klikali najčastejšie.   

Chcem napísať román a neviem, ako začať. Čo teraz?

Radi by ste sa vrhli na písanie románu? Začiatočníkom sa odporúča najskôr vytrénovať pri písaní krátkych útvarov, akými sú poviedky. Na druhej strane, prečo to neskúsiť, ak vám nechýbajú nadšenie a nápady?

10 myšlienok o živote od Michelle Obama, bývalej prvej dámy Spojených štátov

Michelle Obama je bývalou prvou dámou USA a zároveň prvou Afroameričankou, ktorá zastávala tento post. Inšpiratívne myšlienky pochádzajú z jej autobiografie Môj príbeh.

Dobrodruhovia: Čitateľ u nás sleduje takú malú fantasy reality show

Skupina nadšencov spoločenskej hry Dračí Doupě vytvárala počas niekoľkých rokov fantasy ságu na pokračovanie. Koordinátor projektu Slavomír Blažek v rozhovore prezradil, ako sa im podarilo napísať a vydať desať kníh.

dav

Bez hanby o ohanbí: Všetko, čo by ste mali vedieť o ženských pohlavných orgánoch

Internetové diskusie, predstavy mnohých mužov, ale aj žien o ženských pohlavných orgánoch sú často len mýty alebo zastarané informácie, ktoré sú v súčasnosti dávno vyvrátené. Kniha Bez hanby o ohanbí je odborná publikácia určená pre širokú verejnosť od dvojice nórskych lekárok – Niny Brochmann a Ellen Støkken Dahl.

Agáta: Knižka s prepracovaným príbehom o prvej prešporskej ,,bosorke“

Čo viedlo k tomu, aby sa nevinná žena ocitla na hranici? Na otázku odpovedá Denisa Fulmeková vo svojej knihe Agáta s podtitulom Čarodejnicu nenecháš nažive. Hoci ide o fikciu, autorka sa inšpirovala osudom skutočnej ženy.

Predchádzajúce roky:

Riadim sa podľa hesla – koľko kníh prečítaš, toľkokrát si človekom. Mám rovnako rada odbornú literatúru aj beletriu. Verím, že každá kniha v sebe nesie nejaké posolstvo, a preto sa v nich rada vŕtam a čítam medzi riadkami. Zaujímajú ma aj témy tvorivého písania a self-publishingu, keďže sama píšem a publikujem vlastné príbehy.