Najobľúbenejšie články: Rok 2019 bol v znamení poviedok a strašidiel

V roku 2019 bolo na Knižných Červoch publikovaných vyše 30 príspevkov, najmä článkov a recenzií. Bezkonkurenčne najväčšiu popularitu získali články zo série Píšem poviedku. Druhú a tretiu priečku obsadili články o slovenských strašidlách. Najčítanejšia recenzia za rok 2019 hodnotí knihu Ako prekuknúť druhých ľudí.

1. Podrobný návod ako napísať poviedku, s ktorou zabodujete aj v súťaži

Slováci chcú písať poviedky a veľa z nich hľadá informácie, ako ich písať lepšie. Impulzom k napísaniu série článkov Píšem poviedku, bola účasť v súťaži Martinus Cena Fantázie. Séria obsahuje všetky užitočné tipy a návody, ktoré mi pomohli napísať poviedky Anička Dušička a Psia podoba. Obe boli uverejnené v zborníkoch danej súťaže a Psia podoba sa dostala do finále Ceny Bibliotéky.

Keďže všetky články o písaní poviedok sa tešia veľkej obľube, na Knižných Červoch vznikla nová kategória Tvorivé písanie.

2. 10 ženských bytostí v slovenskom poverovom rozprávaní

Strašidlá a čarovné bytosti ženského pohlavia mátali ľudí v minulosti, ale rozhodne zaujmú aj dnes. V článku nájdete informácie nielen o častých postavách z rozprávok ako víly a bosorky, ale aj o menej známych bytostiach ako mora, grgalica či bosorka.

3. 10 mužských bytostí v slovenskom poverovom rozprávaní

Za ženskými bytosťami nezaostávajú ani tie mužské. Ak sa k vám ešte nedostali zaujímavosti o slovenských čertoch, svetlonosoch alebo černokňažníkoch, môžete si o nich prečítať teraz.

4. Ako prekuknúť druhých ľudí? Stačí porozumieť neverbálnej reči tela

Najčítanejšou recenziou v roku 2019 sa stala recenzia na knihu Ako prekuknúť druhých ľudí, ktorú napísal bývalý zvláštny agent a poradca pre FBI v oblasti neverbálnej komunikácie.

Riadim sa podľa hesla – koľko kníh prečítaš, toľkokrát si človekom. Mám rovnako rada odbornú literatúru aj beletriu. Verím, že každá kniha v sebe nesie nejaké posolstvo, a preto sa v nich rada vŕtam a čítam medzi riadkami. Zaujímajú ma aj témy tvorivého písania a self-publishingu, keďže sama píšem a publikujem vlastné príbehy.