Píšem skvelý článok: 5. Zanechajte dobrý dojem

Tento článok je súčasťou série Píšem skvelý článok.

Ak čitateľ dočíta váš článok do konca, je to skvelá správa. Znamená to, že ste ho zaujali a udržali jeho pozornosť do posledného písmena. Práve ukončenie článku je tým správnym miestom, kde ho ešte môžete efektívne požiadať o trochu pozornosti. Namiesto nudného zhrnutia pointy skúste nasledovné tipy.

Nechajte čitateľa, nech vás lepšie spozná

Alebo lepšie povedané podpíšte sa a prezraďte pár informácií o sebe. Pod článok môžete vložiť meno a priezvisko alebo prezývku, pod ktorou na internete vystupujete. Najlepším spôsobom ako zaujať, je krátky medailónik s fotkou. Tri – štyri vety s krátkym predstavením vašej osoby úplne stačia. Zvyšuje to dôveryhodnosť článku. Môžete pridať aj odkazy na sociálne siete, kde vás čitatelia môžu sledovať.

Vyzvite k akcii

Ak je umožnené vkladanie komentárov, vyzvite čitateľa, aby vyjadril svoj názor k téme a podelil sa s ostatnými o dojmy z článku. Pridajte výzvu, aby článok zdieľal na sociálnych sieťach medzi svojich známych a priateľov. Ak pravidelne posielate newsletter, umožnite mu prihlásiť sa priamo pod vaším článkom.

Presvedčte ho, aby vám venoval ešte nejaký čas

Na konci článku je vhodné pridať odkazy na ďalšie články, ktoré ste venovali rovnakej alebo podobnej téme. Keď už čitateľ prišiel na váš blog, nenechajte ho tak ľahko odísť. Upozornite ho na ďalšie zaujímavosti, ktoré ste pre neho pripravili.

Ďalší článok sa bude venovať tvorbe titulku.

Riadim sa podľa hesla – koľko kníh prečítaš, toľkokrát si človekom. Mám rovnako rada odbornú literatúru aj beletriu. Verím, že každá kniha v sebe nesie nejaké posolstvo, a preto sa v nich rada vŕtam a čítam medzi riadkami. Zaujímajú ma aj témy tvorivého písania a self-publishingu, keďže sama píšem a publikujem vlastné príbehy.