Píšem skvelý článok: 8. Cesta k získaniu čitateľov

Tento článok je súčasťou série Píšem skvelý článok.

Každý autor túži po tom, aby ľudia čítali jeho články. Je to veľmi ťažké, pretože dnes má blog už takmer každý a zároveň nikto nemá na nič čas.

Uľahčite ľuďom cestu k vášmu článku

Aby ľudia klikli na váš článok, musia o ňom v prvom rade vedieť. Nesnažte sa na článok upozorniť všetkých, stačí cieľovú skupinu, pre ktorú ste článok písali. Vo svete internetu naň môžete odkazovať na rôznych miestach:

  • Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Najlepšími sociálnymi sieťami na zdieľanie článkov sú Facebook a LinkedIn. Články môžete zdieľať na osobnom profile alebo na fanpage, ak nejakú máte. Článok môžete pridať aj do rôznych skupín, ktoré spájajú ľudí so záujmom o rovnakú tému.

  • Zapojte sa do diskusných fór

Pridajte odkaz na váš článok do diskusných fór a do komentárov k článkom na iných webstránkach s podobnou tematikou.

  • Vložte článok do newslettra

Ak máte vlastnú webstránku, na ktorej ponúkate možnosť prihlásiť sa na odoberanie newslettra, nezabudnite k pravidelným novinkám pridať aj váš článok.

  • Vyzvite čitateľov k akcii

Na koniec článku môžete čitateľom navrhnúť, aby článok šírili ďalej medzi svojich známych a priateľov.

Ďalší článok sa bude venovať pravidelnému publikovaniu.

Riadim sa podľa hesla – koľko kníh prečítaš, toľkokrát si človekom. Mám rovnako rada odbornú literatúru aj beletriu. Verím, že každá kniha v sebe nesie nejaké posolstvo, a preto sa v nich rada vŕtam a čítam medzi riadkami. Zaujímajú ma aj témy tvorivého písania a self-publishingu, keďže sama píšem a publikujem vlastné príbehy.