O nás

Sme Knižné Červy a vŕtame sa v knihách. ? Knihy nielen čítame, ale o nich aj s radosťou píšeme. Zaujímame sa o spisovateľov, knižné postavy, staré klasiky aj najnovšie bestsellery. Na blogu nájdete knižné recenzie na knihy rôznych žánrov a rozhovory s osobnosťami knižného sveta.  Nechýbajú ani články venované tvorivému písaniu, v ktorých prinášame rady a tipy pre začínajúcich autorov. Snažíme sa vytvoriť miesto, kde by sa stretávali rovnako nadšení milovníci kníh, akými sme aj my sami. 

Radka 

Riadim sa podľa hesla – koľko kníh prečítaš, toľkokrát si človekom. Mám rovnako rada odbornú literatúru aj beletriu. Verím, že každá kniha v sebe nesie nejaké posolstvo, a preto sa v nich rada vŕtam a čítam medzi riadkami. Zaujímajú ma aj témy tvorivého písania a self-publishingu, keďže sama píšem a publikujem vlastné príbehy. Viac sa dozviete na www.radkahorniakova.sk alebo na Instagrame.

Prečítajte si moje články.

Monika

Knihy sú pre mňa spôsobom, ako sa zabaviť, poučiť, preniesť do ďalekých svetov a vžiť do kože fantastických hrdinov. Rada ich čítam odkedy sa pamätám a žánrom sa pri tom neobmedzujem, siahnem po detektívke a dobrodružnom príbehu rovnako ako klasickej literatúre, fantasy či rozprávkach. Rozhodujúce pre mňa totiž je, aby ma ich príbeh zaujal a niečím ma dokázal obohatiť.

Prečítajte si moje články.

Napísali o Knižných Červoch: 

10 najlepších slovenských knižných blogov alebo čo vznikne, ak milujete čítanie a písanie zároveň

Rozhovor pre Greenie knižnicu

Partneri:

www.martinus.sk

Booxy.sk - Databáza knih a spisovateľov, vaše knihy online